Sık Sorulan Sorular

Kolajen cildimizde ve kas/iskelet sistemimizde en bol bulunan proteindir ve tüm bağ dokularında önemli bir bileşendir. Vücudumuzda bir çeşit “tutkal” görevi üstlenerek, cildimize sıkılık ve esneklik sağlamaya katkıda bulunur. Saç ve tırnakların daha parlak ve sağlam olmasına katkıda bulunur.

Vücudumuzdaki kolajen üretimi özellikle 25 yaşından sonra azalmaya başlar. İlikli kemik suyu, kelle/paça ve sakatat vb. ürünlerde kolajen bulunur ancak yeterli miktarda kolajen alabilmek için kolajen içeren gıdalardan bolca tüketmek gerekir. Bir günde 10 tabak kelle paça içmek ve bu rutin ile devam etmek zordur. Bilimsel araştırmalar kaybettiğimiz kolajeni yerine koyabilmek için kolajen takviyelerini önermektedir.

Molekül büyüklüğü nedeniyle vücudumuz dışarıdan aldığı kolajeni verimli olarak kullanamaz. Bu nedenle kolajen işlenerek vücudumuzun kullanabileceği küçük moleküller, yani kolajen peptitler haline getirilir. Üründeki peptitlerin molekül büyüklüğü 2000 dalton olduğu için vücudumuzda kolayca emilir ve kullanılır.

Ürün hammaddesi ABD’de merada beslenen sığırlardan elde edilmiştir.

C vitamini kolajen üretimi için önemlidir ancak normal beslenmede yeterli C vitamini alınmaktadır. Eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız C vitamini açısından zengin besinlerden tüketmenizi öneriyoruz. Pure Collagen Peptides sadece saf kolajen peptit içerir.

Tatlandırıcı (yapay veya doğal), koruyucu, renklendirici, GDO’lu ürün, hormon, gluten, soya, süt ve şeker yoktur. Sadece saf, tatsız ve kokusuz kolajen peptit vardır.

Serin ve karanlık bir alanda nemden uzakta saklanması önerilir.

En iyi sonuçları görmek için genellikle en az 90 gün kullanım önerilmektedir. Her kutu 45 günlüktür. İlk kürden sonra 1 ay ara verip kullanıma devam etmeniz ile en iyi sonuçları gözlemleyebilirsiniz. Ara verilmediğinde vücudun “alışma” durumu olabilmektedir. Kişiden kişiye ve beslenme şekline göre değişmekle beraber 25-45 yaş aralığında yılda 4 kutu, 45 yaş üzerinde 6 kutu kullanılması önerilmektedir.

Sonuçları görmeye başlamak için günde 10 g almanızı öneririz. Bir kutuda 45 günlük ürün vardır (Günde 10 gr).

2015 yılında yapılan bir bilimsel çalışmada 6 ay boyunca 2000 Dalton büyüklüğünde kolajen peptit takviyesi alan kadınların selülitlerinde %9 azalma ölçülmüştür. Plasebo grubu ile karşılaştırıldığında, kolajen alan kadınlar, selülit görünümünde istatistiksel olarak anlamlı bir iyileşme ve kolajen bütünlüğünde bir artış görmüşlerdir. BMO Pure Collagen Peptides ürününü düzenli kullanmanızı önemle vurguluyoruz.

Kolajen Peptitimizi, sıcak veya soğuk herhangi bir içeceğinize karıştırarak tüketebilirsiniz. Kokusuz ve tatsız olduğu için içeceğinizin tadını etkilemez. Büyük bir bardağa önce tozu koyup sonra suyu ekleyip karıştırmanız yeterlidir. Ayrıca çorba ve yemeklerinize de katabilirsiniz. Çeşitli pratik tarifler için tıklayınız.

Sığır derileri önce temizlenir ve yağın alınması için sıcak suya batırılır. Kolajen salınımını kolaylaştırmak için daha sonra bir alkalin/asit çözeltisine batırılırlar. Daha sonra, suda pişirilerek kolajen elde edilir. Kolajen bir enzim işlemiyle daha da parçalanır ve vücudumuzun kolayca emerek kullanabileceği Kolajen Peptitler elde edilir. Son aşamada buharlaşma ve öğütme yapılıp Kolajen Peptitlerinin toz formu elde edilir. Yüksek teknolojili prosesimiz ile kokusuz ve tatsız bir ürün elde edilmiş olur.

En uygun fiyatlarla, ürünü doğrudan websitemizden veya Trendyol, Amazon, Hepsiburada mağazalarımızdan satın alabilirsiniz. Bu mağazalarımızdan aldığınız tüm ürünler resmi ithalatçısı tarafından aynı depodan gönderilmektedir.

Web sitemizde ilk siparişinizde kullanabileceğiniz % 10 indirim kuponu vardır. Diğer kampanyalar için lütfen instagram hesabımızı takip edin.

Ürünler 1 iş günü içinde ücretsiz kargolanır ve genellikle 1-2 iş günü içinde adresinize teslim edilir. Paketiniz kargoya verildiğinde size email ile bilgilendirme yapılır.

Saf Kolajen Peptit tozu şekersiz, tatlandırıcı içermeyen, kokusuz ve tatsızdır. Bu nedenle günlük beslenmenize rahatça dahil edebilirsiniz.

Pure Collagen Peptides’in içindeki amino asitler normal saç ve tırnak fonksiyonları için gerekli olan kolajen oluşumuna katkıda bulunur.

Kesinlikle. Pure Collagen Peptides içeriğinde sadece saf kolajen peptit tozu bulunur ve yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. İçeriğindeki amino asitler vücudun atletik performansını destekler ve yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olur.

Bazen ölçü kaşığı kargo sırasında ürün içinde gömülür. Bir çatal yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Kolajen Peptit ürünü hacme göre değil ağırlığa göre satılmaktadır (1 kutu=454 gram). Zaman içinde toz üründe “çökme” olabilir. Kutunun üst kısmının boş olması normaldir.

Üründe dolgu maddesi ve bağlayıcı madde yoktur. Size en saf, temiz, doğal ve kaliteli Kolajen sunulur.

Evet, Kolajen Peptit ürün sadece sığır kaynaklı Helal Jelatinden üretilmiştir. İçerisinde domuz ve domuz ürünleri yoktur, sadece sığır kaynaklıdır. Helal üretim belgesi için tıklayınız.

Ürün GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalı ve Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı tesiste üretilmiştir.

Banka havalesi ve tüm kredi kartları kabul edilmektedir.

11 yaş ve üstü kişiler için önerilir.

Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında lütfen doktorunuza danışın. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

İçerisinde sadece saf kolajen proteini olduğu için BMO Pure Collagen Peptides Keto beslenmeye uygundur.

İçerisinde sadece saf kolajen proteini olduğu için diğer besin takviyeleriyle kullanmanızda sakınca yoktur.

Amino asit profili ürün fotoğraflarında bulunmaktadır, inceleyebilirsiniz.

en iyi kolajen

en iyi kolajen

en iyi kolajen

has been added to the cart. Sepet