Kolajen Kullananlardan Sık Sorulan Sorular

Kolajen cildimizde ve kas/iskelet sistemimizde en bol bulunan proteindir ve tüm bağ dokularında önemli bir bileşendir. Vücudumuzda bir çeşit “tutkal” görevi üstlenerek, cildimize sıkılık ve esneklik sağlar. Saç ve tırnaklar kollajen sayesinde daha parlak ve sağlam olur.

Vücüdumuzda kollajenin üretimi ilerleyen yaşlarda azalır. özellikle 25 yaşından sonra. İlikli kemik suyu, kelle/paça ve sakatat vb ürünlerde kolajen bulunur ancak yeterli kolajeni almak için bunlardan çok bolca tüketmek gerekecektir. Bilimsel araştırmalar yaşlanma belirtilerini azaltmak/yavaşlatmaya yardımcı olmak için kollajen takviyelerini önermektedir.

Molekül büyüklüğü nedeniyle vücudumuz dışarıdan aldığı kolajeni verimli olarak kullanamaz. Bu nedenle kolajen işlenerek vücudumuzun kullanabileceği küçük moleküller, yani kolajen peptitler haline getirilir. Ürünümüzdeki peptitlerin molekül büyüklüğü 2000 dalton olduğu için vücudumuzda kolayca emilir ve kullanılır.

Ürünümüz ABD’de üretilmiştir. ABD’de açık otlak ve meralarda serbestçe otlarla beslenen sığırlardan elde edilir. Sığır kaynağı üçüncü bir ülke değil ABD’dir.

En faydalı kolajeni elde etmek için sadece doğal ortamında otla beslenen Amerikan sığırlarını kullanmaktayız. Bu sığırlar yemle ve GDO’lu ürünle beslenmez, hormon takviyesi almazlar.

Tatlandırıcı (yapay veya doğal), koruyucu, renklendirici, GDO’lu ürün, hormon, gluten, soya, süt ve şeker yoktur. Sadece saf, tatsız ve kokusuz kolajen peptit vardır.

Serin ve karanlık bir alanda nemden uzakta saklanması önerilir.

En iyi sonuçları görmek için genellikle en az 2 kutu kullanım öneriyoruz. Her kutu 2 aylık kürdür. İlk kutudan sonra 1-2 hafta ara verip kullanıma devam etmeniz ile faydaları sürekli hale getirmeniz mümkün olabilir. Kişiden kişiye ve beslenme şekline göre değişmekle beraber 30-50 yaş aralığında yılda 3 kutu, 50 yaş üzerinde 4 kutu kullanılmasını öneriyoruz.

Sonuçları görmeye başlamak için günde 7.5 g – 10 g almanızı öneririz. Bir kutumuzda 60 günlük ürün vardır (Günde 7.5g alımda). Günde 10 g alırsanız 1 kutuda yaklaşık 45 günlük ürün vardır.

2015 yılında yapılan bir bilimsel çalışmada 6 ay boyunca 2000 Dalton büyüklüğünde kolajen peptit takviyesi alan kadınların selülitlerinde %9 azalma ölçülmüştür. Plasebo grubu ile karşılaştırıldığında, kolajen alan kadınlar, selülit görünümünde istatistiksel olarak anlamlı bir iyileşme ve kolajen bütünlüğünde bir artış görmüşlerdir. BMO kolajeni düzenli kullanmanızı önemle vurguluyoruz.

Kolajen Peptitimizi, sıcak veya soğuk herhangi bir içeceğinize karıştırarak tüketebilirsiniz. Kokusuz ve tatsız olduğu için içeceğinizin tadını etkilemez. Büyük bir bardağa önce tozu koyup sonra suyu ekleyip karıştırmanız yeterlidir. Ayrıca çorba ve yemeklerinize de katabilirsiniz. Çeşitli pratik tarifler için tıklayınız.

Kolajen Peptitimiz mera yetiştiriciliğinde sadece otla beslenen sığırdan elde edilir. Sığır derileri önce temizlenir ve yağın alınması için sıcak suya batırılır. Kolajen salınımını kolaylaştırmak için daha sonra bir alkalin/asit çözeltisine batırılırlar. Daha sonra, suda pişirilerek kolajen elde edilir. Kolajen bir enzim işlemiyle daha da parçalanır ve vücudumuzun kolayca emerek kullanabileceği Kolajen Peptitler elde edilir. Son aşamada buharlaşma ve öğütme yapılıp Kolajen Peptitlerinin toz formu elde edilir. Yüksek teknolojili prosesimiz ile kokusuz ve tatsız bir ürün elde edilmiş olur.

Size en uygun fiyatı sağlayabilmek için, ürünümüzü doğrudan websitemizden satın alabilirsiniz.

Web sitemizde ilk siparişinizde kullanabileceğiniz % 10 indirim kuponu vardır. Lütfen kupon kodları ve kampanyalar için websitemize üye olun.

Ürünler 1 iş günü içinde ücretsiz kargolanır ve genellikle 1-2 iş günü içinde Aras Kargo ile teslim edilir. Paketiniz kargoya verildiğinde size email ile bilgilendirme yapılır.

Saf Kolajen Peptit tozu şekersiz, tatlandırıcı içermeyen, kokusuz ve tatsızdır. Bu nedenle günlük beslenmenize rahatça dahil edebilirsiniz.

Kolajen sağlıklı saç, cilt, tırnak, eklem ve kemiklerin desteklenmesine yardımcı olur.

Kesinlikle. Sağlıklı saç, tırnak, cilt, eklem ve kemiklerin yanı sıra Kolajen Peptitler atletik performansı destekler ve yaralanma riskini azaltmaya destek olur.

Bazen ölçü kaşığı kargo sırasında ürün içinde gömülür. Bir çatal yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Kolajen Peptit ürünü hacme göre değil ağırlığa göre satılmaktadır (1 kutu=454 gram). Zaman içinde toz üründe “çökme” olabilir. Kutunun üst kısmının boş olması normaldir.

Ürünümüzde dolgu maddesi ve bağlayıcı madde yoktur. Size en saf, temiz, doğal ve kaliteli Kolajen sunulur.

Evet, Kolajen Peptit ürünümüz sadece sığır kaynaklı Helal Jelatinden üretilmiştir. İçerisinde domuz ve domuz ürünleri yoktur, sadece sığır kaynaklıdır.

Ürünümüz GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalı ve Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onaylı tesiste üretilmiştir. Her ürünün her üretim lotu bileşenler açısından test edilir.

Banka havalesi ve tüm kredi kartlarını kabul ediyoruz.

11 yaş ve üstü kişiler için önerilir.

Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında lütfen doktorunuza danışın. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın.

İçerisinde sadece saf kolajen proteini olduğu için BMO Kolajen Keto beslenmeye uygundur.

İçerisinde sadece saf kolajen proteini olduğu için diğer besin takviyeleriyle kullanmanızda sakınca yoktur.

Merhaba, amino asit profiline buradan ulaşabilirsiniz.

en iyi kolajen

en iyi kolajen

en iyi kolajen

Gıda Takviyesidir. İlaç değildir. Tatlandırıcı, Koruyucu, Renklendirici, Şeker, Gluten, Soya, Süt ve GDO’lu ürün içermeyen, sadece sığır kaynaklı hidrolize edilmiş Tip I ve III kolajen peptit içeren takviye edici gıdadır. Kuru ve serin yerde saklayınız. Tavsiye edilen tüketim tarihi ve lot numarası kutunun altındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmiştir. GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalı ve Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onaylı tesiste üretilmiştir. FDA takviye edici gıdaların belirtilen faydaları ile ilgili değerlendirme yapmaz ve görüş belirtmez. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzeri yetişkinlere uygundur. Kutu içinden çıkan ölçü kaşığı ile her gün 1 kaşık kolajen peptiti içeceğinize (su, kahve, smoothie, çorba vb.) karıştırarak tüketebilirsiniz.  Tatsız ve kokusuzdur. Sorularınız için Sık Sorulan Sorular (SSS) sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz veya bize buradan ulaşabilirsiniz. içeriğindeki amino asit profiline SSS sayfasından ulaşabilirsiniz.

×

Sepet