KOLAJEN KREMLERİ

Kolajen kremlerini cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz ancak kolajen molekülleri büyük olduğu için cildinize giremez ve vücut kolajen alamaz.

KOLAJEN ENJEKSİYONLARI

Genellikle fiyatları yüksek olan kolajen iğneleri güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

SIVI KOLAJEN

Tüketime hazır ve genellikle meyve vb aromalı olarak bulunurlar. Suya katmak yerine doğrudan kendi aromasıyla tüketilir. Sıvı kolajenler bozulmamaları için koruyucu madde içerir. Genellikle tatlandırıcı da içerir.

KOLAJEN TABLET

Tablet şeklinde kolajen takviyelerindeki en büyük problem gerekli dozun alınabilmesi için günde 6 dan fazla tablet yutulması gerekliliğidir. Bir tablette yaklaşık 1 gram kolajen vardır.

KOLAJEN TOZU

Kolajen tozu su, kahve, yoğurt vb katılarak kullanılır. Hazırlanması kolaydır. Genellikle paketteki ölçü kaşığı ile bir kaşık alıp kullanabilirsiniz. BMO Saf Kolajen Peptit tatsız ve kokusuzdur. Kolajen tozunu suya katarak sıvı forma getirip günlük taze olarak tüketebilirsiniz. Bu nedenle koruyucu olmadan kolajen kullanmış olursunuz.

kolajen nedir en saf kolajen

Kolajen Nedir ve Neden Kullanırız?

Kolajen kemikte, kaslarda, deride ve tendonlarda bulunan insan vücudundaki en bol proteindir. Yaşlanma ile beraber vücudumuzda Kolajen üretimi azalır  ve dışarıdan alınan takviyelerle vücut desteklenir. Yaşlanan derideki en önemli fark Kolajenlerin azalmış ve düzensiz olmasıdır. Kolajen takviyelerinin “peptit” halde alınması gerekir çünkü peptitleri vücudun kullanması çok daha kolaydır.


Kemik Kaybını Önler

Çalışmalar, kolajen takviyeleri almanın, vücutta osteoporoza yol açan kemik parçalanmasının önlenmesine yardımcı olan bazı etkileri olabileceğini göstermiştir.

Kas Kütlesini Artırır

Araştırmalar, kolajen takviyelerinin tüketilmesinin yaşa bağlı kas kütlesi kaybı olan insanlarda kas büyümesini ve kuvvetini artırdığını göstermiştir.

Kalp Sağlığını Destekler

Araştırmalar, kolajen takviyelerinin, ateroskleroz gibi kalp rahatsızlıkları ile risklerini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.


×

Sepet