KOLAJEN KREMLERİ

Kolajen kremlerini cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz ancak kolajen molekülleri büyük olduğu için cildinize girmesi çok zordur.

KOLAJEN ENJEKSİYONLARI

Genellikle fiyatları çok yüksek olan kolajen iğneleri güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

SIVI KOLAJEN

Tüketime hazır ve genellikle meyve vb aromalı olarak bulunurlar. Suya katmak yerine doğrudan kendi aromasıyla tüketilir. Sıvı kolajenler bozulmamaları için koruyucu madde içerir. Genellikle tatlandırıcı da içerir.

KOLAJEN TABLET

Tablet şeklinde kolajen takviyelerindeki en büyük problem gerekli dozun alınabilmesi için günde 6 dan fazla tablet yutulması gerekliliğidir. Bir tablette yaklaşık 1 gram kolajen vardır.

KOLAJEN TOZU

Kolajen tozu su, kahve, yoğurt vb katılarak kullanılır. Hazırlanması kolaydır. Genellikle paketteki ölçü kaşığı ile bir kaşık alıp kullanabilirsiniz. BMO Pure Collagen Peptides aromasız, tatsız ve kokusuzdur. Kolajen tozunu suya katarak sıvı forma getirip her gün taze olarak tüketebilirsiniz. Bu nedenle koruyucu madde almadan kolajen kullanmış olursunuz.

kolajen nedir en saf kolajen

Kolajen Nedir ve Neden Kullanırız?

Kolajen kemikte, kaslarda, deride ve tendonlarda bulunan insan vücudundaki en bol proteindir. Yaşlanma ile beraber vücudumuzda Kolajen üretimi azalır  ve dışarıdan alınan takviyelerle vücut desteklenir. Yaşlanan derideki en önemli fark Kolajenlerin azalmış ve düzensiz olmasıdır. Kolajen takviyelerinin “peptit” halde alınması gerekir çünkü peptitleri vücudun kullanması çok daha kolaydır.


Kemik Sağlığını Destekler

Çalışmalar, kolajen takviyeleri almanın, vücutta osteoporoza yol açan kemik parçalanmasının önlenmesine yardımcı olan bazı etkileri olabileceğini göstermiştir.

Kas Kütlesini Artırmaya Yardımcı Olur

Düşük molekül büyüklüğü olan, kaliteli kolajen peptit takviyelerinin yaşa bağlı kas kütlesi kaybı olan insanlarda kas büyümesine etkilerini araştıran çalışmalar vardır.

Kalp Sağlığını Destekler

Araştırmalar, kolajen takviyelerinin, ateroskleroz gibi kalp rahatsızlıkları ile risklerini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.


*Gıda Takviyesidir. İlaç değildir. Tatlandırıcı, Koruyucu, Renklendirici, Şeker, Gluten, Soya, Süt ve GDO’lu ürün içermeyen, sadece sığır kaynaklı hidrolize edilmiş Tip I ve III peptit içeren takviye edici gıdadır. Kuru ve serin yerde saklayınız. Tavsiye edilen tüketim tarihi ve lot numarası kutunun altındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmiştir. GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikalı ve Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onaylı tesiste üretilmiştir. FDA gıda takviyelerinin faydalarıyla ilgili görüş belirtmez. Onay, üretildiği tesisin ve ürünün kalitesiyle, içeriğiyle ilgilidir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız. Kullanıcı Grubu: 11 yaş ve üzeri yetişkinlere uygundur. Kutu içinden çıkan ölçü kaşığı ile her gün 1 kaşık içeceğinize (su, kahve, smoothie, çorba vb.) karıştırarak tüketebilirsiniz.  Tatsız ve kokusuzdur. Sorularınız için Sık Sorulan Sorular (SSS) sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz veya bize buradan ulaşabilirsiniz. İçeriğindeki amino asit profiline SSS sayfasından ulaşabilirsiniz.

*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration (FDA). This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. The information contained within this site is not intended as a substitute for professional medical advice. If you are pregnant, nursing, taking medication, or have a medical condition, consult your physician before using our products. Medical conditions can only be diagnosed by a licensed medical physician. 

has been added to the cart. Sepet